سایت ساز رایگان افزایش رتبه الکسای قانونی فروش مکمل های بدن سازی مجاز نکس وان موزیک - دانلود موزیک جدید اپلود سنتر عکس و فایل رایگان فراز هاستینگ|بهترین خدمات هاستینگ هاست وبلاگدهی حرفه ای
بستن تبلیغات [X]
خرج شب یلدا چقدر می‌شود؟
loading...

پایگاه خبریو تحلیلی

پایش گر نیوز بازدید : 2 يکشنبه 25 آذر 1397 زمان : 11:10
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

به گزارش خبر فوری گزارش‌های می دانی حاکی از آن می‌باشد که بها آجیل و خشکبار شب یلدای امسال، نسبت به سال قبل با ارتقاء ۸۰ درصدی مواجه شده می‌باشد . همینطور ارزیابی‌ها نشان می دهد گوشت از دیگر اقلامی می باشد که در آستانه چله‌نشینی با ارتقا قیمت‌ روبه‌رو گردیده می باشد .

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

میوه

میوه که یک عدد از اصلی‌ترین محصول ها شبکه های عمومی یلدا به‌شمار می‌رود، به گفته متولیان در آستانه بلندترین شب سال اشباع از فرآورده هست و طبق آنچه فروشندگان هم می‌گویند، ارتقا قیمتی در بازار میوه وجود ندارد، زیرا عرضه میوه به میزان کافی رخ گرفته میباشد . جزئیات تهیه و تنظیم بازار میوه شبکه‌های‌اجتماعی عید هم نشان می‌دهد مقرر شده ۳۰ هزار بدن سیب و ۴۰ هزار بدن پرتقال برای شبکه های مردمی یلدا ذخیره شود . در اولیه گرد‌همایی کمیته راهبردی تنظیم بازار میوه شب عید نیز که روز پیشین با حضور مسوولان دستگاه‌های متفاوت در محل سازمان تعاون روستایی ایران برگزار شد، متولیان ذی‌ربط اعلام کردند که سال پیشین ۱۸ هزار بدن سیب برای تهیه و تنظیم بازار میوه شبکه های عمومی چله در نظر گرفته گردیده بود که این رقم در سال‌جاری با توجه به کاهش تولید و به‌دلیل سرمازدگی به ۳۰ هزار بدن ارتقا یافته میباشد . در این گرد‌همایی همچنین مطرح شد که با وجود اینکه موقعیت پرتقال سال جاری مطلوب است، البته به‌دلیل شرایط خاص جامعه اندازه ذخیره‌سازی ارتقاء می یابد . این درحالی است که علاوه بر ارقام یاد شده، ۲۰ درصد ذخیره احتیاطی تعبیه گردیده که شیوه مصرف آن براساس حالت بازار در اختیار سازمان تعاون روستایی قرار گرفته هست . به گفته مسوولان تهیه بازار میوه سقف بها خرید هرکیلوگرم پرتقال رمز درخت از کشاورزان ۱۶۸۰ تومان میباشد .

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

رئیس اتحادیه میوه تهران هم در گفت‌وگو با «ایرنا» آخرین وضعیت عرضه میوه در آستانه شبکه های عمومی یلدا را تشریح کرده است . به‌گفته اسدالله مستخدم به خواسته کوتاه کردن دست دلالان از بازار میوه، مذاکراتی با برخی شرکت‌ها درحال انجام میباشد . سازوکار در نظر گرفته شده هم این خواهد بود که میوه را به‌صورت مستقیم از کشاورزان به شرکت‌های میوه ارسال و آن شرکت ماموریت توزیع کلی میوه را در اختیار بگیرد . او همچنین با اشاره به وضعیت بازار میوه در روز ها شبکه های اجتماعی یلدا اظهار امیدواری کرد که قیمت‌های جانور بازار میوه در ایام متعدد مثل شبکه‌های‌اجتماعی یلدا و روزها عید باستانی ثابت بماند . به‌ گفته کارگر، ارزش میوه در بازار از شش ماه دوم این سال رو به بهبود رفته و با دقت به نزدیک شدن شب یلدا ارزش هندوانه به‌عنوان یک عدد از محصول ها پرمصرف طی روزهای گذشته کاهش قابل‌ملاحظه‌ای یافته می‌باشد . رئیس اتحادیه میوه تهران همچنین اعلام کرد که تا هفته قبل قیمت هندوانه در بازار بسیار بالا بود البته از روز پنجشنبه ارزش این فرآورده پروسه نزولی در پیش گرفته و با کاهش ۱۵۰۰ تومانی یار گردیده هست . مستخدم به نرخ کنونی هندوانه در بازار اشاره و بیان کرد: هندوانه در بازار با دو نرخ متعدد عرضه می‌شود، یک نوع آن به‌صورت انبار هرکیلو با قیمت ۶۰۰ تا ۸۰۰ تومان و دسته دیگر هندوانه جدید می باشد که با نرخ دو هزار تومان در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد . مدیریت اتحادیه میوه و سبزی تهران در پاسخ به سوالی درباره اندازه تغییرات قیمت میوه در بازار تهران در مقایسه با سال قبل گفت: طی چند وقت قبلی بازار میوه همسو با سایر کالاها با تغییر و تحول ارزش هم پا شد و انکار کمبود ارتقا ارزش میوه غیرواقعی می باشد . بیشترین تغییر تحول قیمت هم مربوط به موز بوده که به‌شدت تحت‌تاثیر نوسانات جان دار در بازار ارز قرار گرفته می باشد .

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

آجیل

و خشکبار البته آجیل که یک عدد از محصول ها پرطرفدار شب چله ایرانی‌ها محسوب می گردد این ایام با چه قیمتی به فروش می‌رسد؟ گشتی در بازار نشان می‌دهد مردمان این سال شبکه‌های‌اجتماعی یلدای داغی را پیش‌رو دارند؛ شبی که با قیمت‌های آجیل و خشکبار به مراتب پرهزینه‌تر و گران‌تر از شب‌های یلدای سال قبل خواهد بود . گرچه در آستانه بلندترین شبکه های مردمی سال قیمت‌ها در بازار خشکبار و آجیل تا اندازه‌ای فروکش کرده و خبری از صعود خیره کننده و غریب قیمت‌ها در بازار نیست، البته مقایسه قیمت‌های فعلی با قیمت‌های سال قبل، از ارتقاء ۸۰ درصدی قیمت‌ها نسبت به سال پیشین حکایت دارد . در همین ارتباط مدیریت اتحادیه خشکبار و آجیل‌فروش در گفت‌وگو با «ایسنا» اعلام کرد که سال جاری قیمت آجیل و خشکبار در بازار شب یلدا نسبت به پارسال حدود ۸۰ درصد ارتقاء یافته که نبود ساخت و عرضه و دلالی تاجران افغانستانی کارداران کلیدی این نوسانات هست . به گفته مصطفی احمدی، وزارت جهادکشاورزی می‌تواند به‌صورت مقطعی ثبت‌سفارش و واردات این تولیدات را در برهه زمانی هنگامی مشخص و در تناژ انتخاب شده، گشوده کند تا بازار آجیل تنظیم شود، چراکه مردم حق دارند این تولیدها را به بها مناسب برای خویش تامین کنند . گزارش‌های می دانی حاکی از آن هست که هر کیلو پسته اکبری با قیمتی دربین ۲۱۰ تا ۲۲۵ هزار تومان، پسته فندقی با قیمتی در بین ۱۳۶ تا ۱۵۵ هزار تومان و پسته احمدآقایی در بین ۱۷۰ تا ۱۹۰ هزار تومان به فروش میرسد . هر کیلو بادام هندی نیز قیمتی در بین ۱۶۵ تا ۲۰۰ هزار تومان داراست . همینطور هر کیلو گردو و انجیر خشک به ترتیب با قیمتی بین ۱۱۰ تا ۱۶۸ هزار تومان و ۷۰ تا ۱۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد . بها هر کیلو آجیل ۴ مغز هم در بازار ۱۶۸ هزار تومان است .

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

شیرینی

شیرینی هم که یک عدد از مخلفات مهم چله‌نشینی ایرانی‌ها محسوب می‌شود در آستانه طولانی‌ترین شب سال نرخ تصویب شده آن از سوی اتحادیه قنادان تهران اعلام شد . علی بهره‌مند در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با تاکید بر ممنوعیت ارتقا ارزش شیرینی تا پایان سال اظهار کرد: با توجه به اعلام فیس گرفته، هیچ‌یک از قنادی‌های تهران به هیچ‌عنوان حق ارتقاء ارزش را ندارند و با توجه به اینکه ما تا نقطه نهایی سال دو رویداد اصلی شبکه‌های‌اجتماعی یلدا و شب سال نو را مقابل داریم، به تمام همکارانمان بخشنامه کرده‌ایم که به هیچ تیتر قیمت‌ها را ارتقاء ندهند . اما با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر مملکت ارزش مواد اول نیز مناسب‌تر شود . به گفته وی، بها مصوب اتحادیه برای عرضه «شیرینی تر» در واحدهای سکو یک، ۲۶ هزار تومان، «شیرینی دانمارکی» ۲۱ هزار تومان، «شیرینی زبان و پاپیون» ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان و «کیک یزدی» ۱۵ هزار تومان تا نقطه نهایی سال اعلام شده است و هیچ قنادی‌ای حق فروش این محصولات را با ارزش فراتر از نرخ مصوب ندارد .


گوشت

ولی گوشت این روزها با چه قیمتی خرید و فروش می‌شود؟ رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه قیمت هرکیلوگرم شقه سوای دنبه برای مصرف‌کننده به حدود ۷۰ هزار تومان رسیده است، گفت: قاچاق بی‌رویه و نبود دام استدلال این دستور می باشد . علی‌اصغر ملکی در گفت‌وگو با «خبرگزاری مهر» با ابلاغ این که ارزش گوشت گوسفندی طی دو هفته گذشته در بازار ارتقاء چشمگیری داشته است، اظهار کرد: در این مدت، هر هفته سه رتبه با ارتقا قیمت گوشت گوسفندی مواجه بوده‌ایم . به‌ گفته وی درحال‌حاضر بها هرکیلوگرم شقه بدون دنبه تحویل به مغازه‌دار بین ۶۲ تا ۶۳ هزارتومان و برای مصرف‌کنندگان حدود ۶۸ تا ۶۹ هزار تومان میباشد . مدیر اتحادیه گوشت گوسفندی درباره عارضه ها این گرانی توضیح داد: متاسفانه با فقدان شدید دام در بازار مواجه هستیم و دام از مرزو بوم قاچاق میشود . ملکی با اشاره به خروج جمعیت دوچندان دام از کشور از رویه قاچاق، اعلام کرد که هم دام سنگین وزن و نیز دام سبک به‌صورت قاچاق از کشور خارج می‌شود و همین امر منجر گردیده قیمت دام ارتقا متعددی داشته باشد، وقتی نیز که دام گران می‌شود روی نرخ گوشت تاثیر می گذارد . این مسائل، برای زیرمجموعه‌های اتحادیه هم مشکلاتی را تولید کرده و ما وظیفه داریم در این مسئله اطلاع‌رسانی کنیم . ملکی ادامه داد: دو روز پیش نیز در اتاق جمهوری اسلامی ایران جلسه‌ای در رابطه گرانی‌های اخیر بود که ما این مساله را اطلاع‌رسانی کردیم و خواستار آن شدیم که آن ها را به وزیر مجاهدت و سایر مسوولان ذی‌ربط اطلاع‌رسانی کنند تا پیگیری‌های اضطراری در این قضیه انجام شود و مسوولان اقدامات لازم را برای ممانعت از خروج دام اتخاذ نمایند . او افزود: براساس شنیده‌ها، بعضی دام‌ها را از غرب سرزمین به شرق مرز و بوم منتقل می کنند و از آنجا به بیرون می‌فرستند، چکیده از دام هم از طریق جنوب مرز و بوم به مقاصد کشورهای عراق، کویت، قطر، عمان و . . . قاچاق میگردد . ملکی با اشاره به اینکه یک سری روزی میباشد پست‌های قرنطینه‌ای سازمان دامپزشکی در جاده‌ها اقدام به بازرسی و برخورد می‌کنند، گفت: توقع داریم این بازرسی‌ها و برخوردها رسمی و صحیح باشد تا ورود دام به تهران با خلل مواجه نشود . وی با اشاره به نزدیک شدن شبکه های عمومی یلدا و پایان ماه، افزود: هر سال در این روز ها تقاضا بالا می‌رود و در صورتی‌که به مسائلی که اشاره شد توجه نشود و فرآیند فعلی ادامه یابد، احتمال افزایش بخش اعظم قیمت‌ها وجود داراست .

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نحوه ارسال :
کد امنیتی :

تعداد صفحات : 2

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 40
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : [Ip_Today]
 • آی پی دیروز : [Ip_Yesterday]
 • بازدید امروز : 32
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 32
 • بازدید ماه : 37
 • بازدید سال : 37
 • بازدید کلی : 39
 • کدهای اختصاصی